Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

 
 
Потік Афіші Галереї Статті Інформація

Галина Хмель-Дунай

ЗАХОПЛЕННЯ, ЯКЕ ПЕРЕРОСЛО В СПОСІБ ЖИТТЯ
ГАЛИНИ ХМЕЛЬ-ДУНАЙ

Пані Галина народилась в м. Дніпропетровську, в Україні, вищу освіту отримала в Дніпропетровському державному університеті, за спеціальністю біофізик. Працювала в НДІ кардіології (Каунас, Литва), викладач ВНЗ, кандидат біологічних наук, доцент.

Серед багатьох її захоплень помітне місце займає старовинна українська вишивка. Можливо таку пристрасть визначила генетична пам’ять, її родові корені знаходяться на Полтавщині, де всі вишивають. Галина захопилась вишивкою ще  в студентські роки. Техніки вишивки вона осягла самостійно. Найулюбленіші серед технік вишивки: мережки, гладь, ришел’є.

Серед робіт найбільше вишитих скатертин, сорочок чоловічих та жіночих. В останні роки пані Галина стала вивчати історію українського одягу, символіку орнаментів. Ці знання вона вкладає в створення  українських автентичних строїв, образи певного історичного періоду та місцевості. Для вишивки вона використовує виключно натуральні тканини: лляне та конопляне полотно (в тому числі і домоткане), батист, шовк. Для створення костюмів використовуються автентичні тканини: вовна, бавовна, парча, тафта,  оксамит.

Крім реконструкції старовинного українського одягу майстриня створює сучасні жіночі строї з використанням технік старовинних українських вишивок.

Роботи пані Галини демонструвались на багатьох виставках м. Дніпропетровська і м. Києва. В 2010 році пані Галина стала членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. В найближчих планах пані Галини – опанування технік ручного ткацтва, це допоможе їй в подальшій роботі з реконструкції старовинного українського одягу та  надалі знайомити людей з національною культурною спадщиною.

На вістря голки впали небеса
На вістрі голки – вся земна краса

Крізь вушко голки долю переллю
Пересумую, в серці відбілю...

 
 

Учасники

ceny bab, nady, art bab

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска